Jak duży wpływ ma No-Code i sztuczna inteligencja na biznes?

Jak duży wpływ ma No-Code i sztuczna inteligencja na biznes?

Czym jest No-Code AI?

No-Code AI jest systemem budowania aplikacji bez użycia kodu, umożliwiającym korzystanie ze sztucznej inteligencji przy wykonywaniu różnych czynności, takich jak analiza danych, budowanie modeli AI czy innym służącym konkretnym celom biznesowym, w szczególności opartych na dużym zbiorze danych.

Budowanie modeli AI (tj. trenowanie modeli machine learning) wymaga czasu, wysiłku i doświadczenia, co przyczynia się do wysokiego zapotrzebowania na specjalistów w tej dziedzinie. Niestety, znalezienie odpowiednich pracowników specjalizujących się w sztucznej inteligencji jest jeszcze trudniejsze niż znalezienie programisty.

No-code AI skraca czas budowania modeli sztucznej inteligencji do minut, umożliwiając startupom łatwe zaadoptowanie modeli uczenia maszynowego w swoich procesach.

Rozwiązania są wprowadzane przy pomocy użytecznych narzędzi takich jak platforma obviously.ai, która jest prosta w implementacji i integracji z nowym lub istniejącym już systemem. W kolejnym etapie tworzenia aplikacji wykorzystuje się narzędzia takie jak bubble.io.

Finalnie jesteśmy w stanie przygotować użyteczne rozwiązanie dla Twojej aplikacji szybko i w łatwy sposób.    

Jakie zastosowanie ma sztuczna inteligencja w biznesie?

Sztuczna inteligencja zazwyczaj jest w stanie podjąć lepsze i szybsze decyzje od człowieka. Jej zastosowanie przyda się w szczególności tam, gdzie istnieje potrzeba dużej ilości analizy danych i wyciąganie wniosków.

Dodatkowo sztuczna inteligencja w formie No-Code może niezwykle usprawnić wiele żmudnych i czasochłonnych procesów, co może być bardziej efektywne i tańsze od klasycznych rozwiązań.

Prawdopodobnie dobry programista poradziłby sobie z większością takich zadań bez problemu, lecz należy wziąć pod uwagę, że zastosowanie No-Code AI zrobi to o wiele wydajniej od klasycznego pisania kodu, w szczególności, gdy istnieje zbyt wiele reguł i wyjątków.

Dlaczego No-Code AI jest lepszym rozwiązaniem?

Szybkość

No-Code AI jest prosty w integracji z innymi systemami informatycznymi poprzez API i pozwala na osiągnięcie korzyści biznesowych szybciej i taniej.

Dostępność

Rozwiązanie No-Code jest bardziej dostępne, dzięki czemu większa ilość firm będzie mogła sobie na to pozwolić. Jeszcze niedawno zastosowanie sztucznej inteligencji było tylko dla firm, które dysponowały dużym budżetem na produkcję oprogramowania. Dziś takie rozwiązania implementowane są na większą skalę.

Innowacyjność

Wdrożenie sztucznej inteligencji w Twojej aplikacji pozwoli Ci być bardziej innowacyjnym, co zwiększa Twoją wiarygodność i szanse na finansowanie pomysłu u inwestorów.

Jakość

Sztuczna inteligencja usprawnia procesy, co może okazać się niezwykle pomocne w momencie skalowania biznesu.

Jaką wartość dla Twojego biznesu przyniesie wdrożenie rozwiązania No-Code AI?

No-Code jest o wiele tańszy od klasycznego programowania.

W biznesie czas jest w cenie. Im aplikacja powstanie szybciej, tym mniej będzie Cię to kosztować i szybciej wyjdziesz z produktem na rynek. Jeżeli uda Ci się pozyskać finansowanie od inwestorów to wiedz, że bardzo wysokim kosztem firmy będzie development. Dzięki użyciu rozwiązań No-Code możesz obniżyć bardzo wysokie koszty produkcji oprogramowania, które możesz przeznaczyć na marketing i realne skalowanie swojego biznesu. Porównanie tych dwóch form budowania aplikacji znajdziesz w tym poście.

Nie musisz potrafić programować, żeby mieć kontrolę nad biznesem.

W dzisiejszych czasach dzięki takim firmom jak PowerNoCode nie trzeba umieć programować, aby mieć swoją aplikację, co otwiera drogę osobom, które mają świetny pomysł, ale brakuje im technicznych umiejętności. Często świetny programista nie będzie dobrym przedsiębiorcą, a niejedna osoba mająca świetny pomysł na startup zrealizuje go dzięki technologii No-Code.

No-Code generuje mniejsze problemy techniczne, niż klasyczne programowanie.

W startupach programiści codziennie borykają się z licznymi problemami technicznymi, których Ty możesz uniknąć, jeżeli zdecydujesz się na napisanie swojej aplikacji w No-Code.

Zbudujesz MVP szybciej.

Zbuduj MVP tak szybko, jak tylko można. Pamiętaj o tym, że im szybciej przekonasz się o tym, czy Twój pomysł na startup ma sens, tym szybciej zaczniesz go realizować. Nie ma sensu odkładać Twojego pomysłu na później. Jeżeli chcesz więcej poczytać na temat sensu budowania MVP, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Nie musisz tworzyć zespołu technicznego wewnątrz organizacji.

Budowanie silnego zespołu technicznego jest niezwykle trudne i kosztowne. Nie sztuką jest zatrudnianie programistów - sztuką jest zatrudnienie dobrego specjalisty, który jednocześnie nie będzie kosztował Cię całego budżetu przeznaczonego na rozwój aplikacji. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy programistów na rynku informatycznym po prostu brakuje.

Inwestycja w sztuczną inteligencję w biznesie

Dzięki zleceniu wykonania aplikacji firmie PowerNoCode Twoje największe problemy mogą przestać istnieć, a Ty w końcu skupisz się na rzeczach ważnych, czyli rozwoju swojej firmy.

Jeżeli nadal zastanawiasz się, dlaczego technologia No-Code ma sens, to odpowiedź jest prosta. To się po prostu opłaca.