Rząd Wielkiej Brytani sponsoruje szkolenia z technologii NoCode

Rząd Wielkiej Brytani sponsoruje szkolenia z technologii NoCode

Wiele lokalnych i rządowych organizacji, wspiera lokalnych przedsiębiorców w budowaniu odpowiednich umiejętności by Ci mogli uruchomić nowe, profesjonalne przedsiębiorstwa. W tym zakresie wspomaga też Unia Europejska. 

Idąc za trendami i nowymi technologiami, włodarze hrabstwa West Midlands, postawili, jako pierwsi na świecie, sponsorować naukę budowania aplikacji w technologii NoCode.

Darmowy kurs programowania

W tym roku, organizacja Supertech, która jest sponsorowana przez the Greater Birmingham and Solihull Local Enterprise Partnership  (GBSLEP), uruchomiła pierwszy, darmowy kurs, który ma pomóc lokalnym przedsiębiorcom w budowaniu aplikacji web lub mobile. Wszystko z wykorzystaniem platformy bubble.io która pomaga zbudować potrzene aplikacje bez pisania linijki kody. “Zaczynaliśmy z pilotażowym programem, zapisało się 30 użytkowników. Teraz ilość uczestników liczymy w setkach” - wypowiada się jeden z twórców kursu.

Bootcamp programistyczny

Co ciekawe, hrabstwo West Midlands posiada już kurs tradycyjnego programowania, który działa w formie bootcamp. Kurs trwa 16 tygodni. Podczas tego szkolenia, uczestnicy w pełnym wymiarze godzin uczą się jak budować aplikacje z wykorzystaniem tradycyjnych metod i kodu. Pomimo świetnych rezultatów, jakie generował wspomniany kurs, był on także strasznie kosztowny. Udział w szkoleniu kosztował rząd 8000 funtów za każdego uczestnika, który po ukończeniu kursu zostawał junior developerem. Świeżo uruchomiony Bubble bootcamp ma w planach osiągnąć podobne wyniki, jak wspomniany wyżej bootcamp, w o wiele krótszym czasie. 

Bootcamp Bubble

Wspomniany Bubble bootcamp trwa tylko 6 tygodni. Omawiane są zagadnienia takie jak Lean Startup Method, walidacja pomysłów biznesowych i finalnie - jak budować aplikacje w NoCode z wykorzystaniem platformy Bubble. Na zakończenie, uczestnik będzie musiał zbudować działającą aplikację NoCode. Dzięki uzyskanym umiejętnościom mogą usprawnić aktualne miejsce pracy lub wykorzystać wbudowaną aplikację do uruchomienia nowego biznesu. Mieszkańcy Birmingham oraz okolic mogą wziąć udział w szkoleniu niezależnie od formy zatrudnienia. Obejmuje to także ludzi bezrobotnych.

Fantastyczną opcją jest dalsze wsparcie uczestników w zdobyciu pierwszych 100 klientów oraz podstaw z pozyskiwania inwestorów.

Wysoki poziom szkolenia organizowanego przez Bubble pozwala uzyskać poziom wiedzy większy niż miałby uczestnik klasycznego szkolenia z programowania. Studenci, którzy ukończą bootcamp no-code tworzą gotową aplikację, którą mogą wykorzystać jak początek nowego przedsiębiorstwa. Natomiast junior deweloperzy, którzy przyswoili podstawy programowania stoją przed wyzwaniem znalezienia pracodawcy, u którego będa mogli zdobyć pierwsze doświdczenie.

Zainteresowanie gigantów

Rok 2020 był rokiem wielkiego zainteresowania technologiami nocode i lowcode ze strony gigantów technologicznych. Takie firmy jak Amazon, Google czy Microsoft mocno wierzą w to, że technologia no-code jest przyszłością IT. Pierwszy z nich stworzył swoje narzędzie low-code - honeycode, Google przejął świetnie prosperujący startup AppSheet, a firma z Redmont, podobnie jak Amazon, rozwija swój pakiet aplikacji zwany Power Platform.

To najlepszy czas by wykorzystać możliwości rozwijającej się branży NoCode i LowCode. Skontaktuj się z nami i porozmawiajmy o tym jak możemy Tobie pomóc.