Czy No-Code to przyszłość biznesu?
Odpowiednie platformy umożliwiają osobom bez wiedzy programistycznej budowanie programów sprawniej i z mniejszą ilością błędów, co wpływa na niższe koszty produkcji. Jeżeli oprogramowanie powstanie przy pomocy narzędzi No-Code, Twoja firma będzie na lepszej pozycji na rynku względem konkurencji, dzięki temu przeznaczysz więcej pieniędzy na rozwój biznesu w kolejnych etapach prowadzenia działalności.
Dla kogo rozwiązania No-Code będą odpowiednie?
Wybór technologii wykonania Twojej aplikacji powinien zależeć od różnych czynników, które musisz wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji.
Poziom skomplikowania oprogramowania
Jesteśmy w stanie wykonać nawet 95% aplikacji mobilnych i webowych przy użyciu narzędzi No-Code. Niestety, niektórych pomysłów nie da się w ten sposób zrealizować, ponieważ podobnie jak każda inna technologia, No-Code ma także swoje ograniczenia. Mimo to dla większości startupów takie rozwiązanie będzie najlepszym wyborem.
Platformy No-Code w najbliższym czasie nie zastąpią tradycyjnego programowania, ale w dużym stopniu mogą odciążyć developerów przy wielu prostszych zadaniach. Takie projekty mogłyby zrealizować osoby, które nie potrafią programować, ale wiedzą, w jaki sposób tworzyć aplikacje. Dzięki temu oprogramowanie No-Code może być realizowane przez citizen developerów, a więcej na ten temat przeczytasz w tym artykule.
Budżet
Weź pod uwagę, że budowanie w technologii No-Code jest dużo prostsze i szybsze niż standardowe programowanie, co ma wpływ na niższą cenę. Zatrudnienie programisty będzie zawsze trudniejsze i droższe od stworzenia aplikacji przy pomocy narzędzi, takich jak bubble.io.
Jakie zalety ma No-Code?
Generuje mniej błędów
Bezbłędne napisanie aplikacji jest w praktyce niemożliwe. Weryfikacja i zmiana kodu zajmuje bardzo dużo czasu i jest droga. Ten problem jest o wiele mniejszy, jeżeli zdecydujesz się na No-Code. Taki system będzie zawierał mniej błędów, ponieważ rozwiązania zapewniane są przez sprawdzonych dostawców danej platformy. To, jakiej jakości będzie oprogramowanie napisane w standardowy sposób i czy będzie awaryjne, zależy jedynie od umiejętności programisty.
Niższe koszty developmentu
Tańsze utrzymanie i rozwój aplikacji No-Code w przyszłości jest dużą zaletą tej technologii. Zatrudnienie programisty jest drogie, a wykonanie oprogramowania zazwyczaj zaczyna się od 100 tys. zł, gdzie górną granicę ciężko oszacować.
Koszty tworzenia aplikacji przy pomocy narzędzi No-Code wynoszą od 20 tys. do 80 tys. zł.
Bezpieczeństwo
No-Code jest bezpiecznym rozwiązaniem, bo korzystając ze sprawdzonych platform, mamy gwarancję zapewnioną przez dostawcę. W przypadku klasycznego programowania nie wiemy, czy aplikacje pisane „od zera” będą wysokiej jakości, ponieważ zależy to wyłącznie od dewelopera, z którym podejmiesz współpracę.
Większa dostępność
Znalezienie programisty, który ma odpowiednie kwalifikacje, jest zazwyczaj bardzo trudne. Dzięki temu, że aplikacje No-Code mogą być tworzone przez osoby bez umiejętności programowania, dużo łatwiej będziemy mogli znaleźć głównego wykonawcę.
Najlepsze rozwiązanie to zlecenie stworzenia produktu profesjonalnej agencji, takiej jak PowerNoCode, która specjalizuje się w tego typu projektach.
Zaczniesz zarabiać szybciej
Tworzenie oprogramowania jest czasochłonnym procesem, więc wprowadzenie go na rynek zazwyczaj dość długo trwa. Przekłada się to na dłuższy czas oczekiwania na Twoje pierwsze przychody.
Aplikacje No-Code powstają w łatwiejszy sposób od tych, które są napisane w klasycznym języku programowania, więc szybciej zaczniesz realizować cele biznesowe swojej firmy.
No-Code jest przyszłością
W dzisiejszych czasach zapotrzebowanie na aplikacje jest bardzo duże, więc wydajność i optymalizacja developmentu to ważny element każdego biznesu.
Koszt zbudowania oprogramowania jest zazwyczaj najwyższy w całym procesie tworzenia startupu i stwarza największe problemy. Wybierając No-Code, Twoja działalność będzie bardziej konkurencyjna, a to z pewnością przełoży się na lepsze przychody firmy.
Wybierz technologię, która będzie dla Ciebie odpowiednia i koniecznie pomyśl nad rozwiązaniami No-Code, które są przyszłością ze względu na swoje liczne korzyści. Dzięki temu zbudujesz aplikację taniej, szybciej i łatwiej w porównaniu do standardowego kodu.
Więcej na temat No-Code przeczytasz w tym artykule.