Strona internetowa oraz aplikacja webowa do obsługi zamówień

 • Branża
  Protetyka
 • Lokalizacja
  Poznań, Polska
Laboratorium protetyczne ProdentDigital istnieje na poznańskim rynku od ponad 25 lat. Jest to jeden z pierwszych profesjonalnych tego typu zakładów w Polsce. Laboratorium współpracuje z szeroką gamą specjalistów, oferując najnowocześniejsze technologie wyrabiania sztucznego uzębienia. Zęby projektowane są w specjalistycznym oprogramowaniu exocad. Następnie, projekt przesyłany jest do specjalistycznej maszyny, która buduje je niczym drukarka 3D. Protezy są wykonywane głównie w technologii CAD/CAM oraz przy pomocy polimerów PEEK.

Potrzeby klienta

Dotychczas, do przyjmowania zamówień, laboratorium korzystało ze standardowej skrzynki e-mail. Stwarzało to kilka problemów:

 • Klient nie posiada działającej strony internetowej
 • Brak kontroli nad statusem zamówienia
 • Problem z przyjmowaniem dużych plików na skrzynkę e-mail. Pliki STL, ze skanem zębów, zajmują bardzo dużo miejsca. 
 • Miejsce na serwerze, poświęcone na obsługę poczty e-mail, się kończyło. Ilość zajętego miejsca przez spływające zamówienia sięgała 1,5 TB.
 • Brak prostego sposobu aby zaprezentować klientowi projekt zęba w formacie 3D


Strona internetowa oraz aplikacja

W odpowiedzi na powyższe potrzeby klienta powstała strona internetowa oraz aplikacja do przyjmowania zamówień działające na platformie Bubble. Bubble jest to nowoczesny serwis dający możliwość budowania stron www oraz aplikacji bez kodowania. Silnikiem www.bubble.io jest chmura Amazon. Dzięki temu budowane przez nas oprogramowanie jest bezpieczne, szybkie i skalowalne.


Strona internetowa

Wykonaliśmy dla klienta responsywną stronę internetową, która znakomicie wygląda na każdym urządzeniu. Witryna ładuje się szybko, dzięki silnikowi chmury Amazon. Ponadto, nie trzeba pilnować, by silnik strony był zawsze aktualny, jak w przypadku WordPress. O najnowsze oprogramowanie w tle oraz o niwelowanie luk bezpieczeństwa dbają programiści Bubble oraz Amazon.

Strona główna
Podstrona - wyślij zamówienie


Aplikacja internetowa

Aplikacja wykonana została dla dwóch typów użytkowników. Pierwszy z nich to oczywiście klient, który po zarejestrowaniu się, ma możliwość przesłania zamówienia. Górny limit przesyłanego pliku do 50GB. Użytkownik uzupełnia także dane do faktury, co ułatwia obsługę ze strony laboratorium.


Po przesłaniu zamówienia do laboratorium, użytkownik zostaje przeniesiony do zakładki Moje Konto, gdzie ma dostęp do wszystkich przesłanych zamówień. Ma tam wgląd w status zamówienia oraz w podgląd 3D przygotowanej protezy. Użytkownik może także wyrazić swoją opinię na jego temat.


W planach jest wdrożenie systemu do automatycznego generowania i wysyłania faktur do klienta z możliwością szybkiej płatności.

Zrzut ekranu z aplikacji prodentdigital.pl


Podsumowanie

Aplikacja zbudowana na platformie Bubble umożliwiła klientowi lepszą kontrolę nad otrzymywanymi zamówieniami. Pliki dostępne są z poziomu aplikacji, nie ma potrzeby szukania ich w skrzynce e-mail. Przeniesienie zamówień na chmurę Amazon pozwoliło zaoszczędzić masę miejsca na serwerze. Docelowo, klient będzie mógł przejść na mniejszy serwer lub całkowicie z niego zrezygnować, a usługę poczty wykupić na platformie Microsoft czy Google.


Planowane w przyszłości wprowadzenie automatycznego generowania faktur i ich wysyłanie do klienta pozwoli zautomatyzować pracę laboratorium, a co za tym idzie - zaoszczędzić sporo czasu na korespondencję między gabinetem protetycznym, a klientem.


Zbuduj aplikację z PowerNoCode

Opowiedz nam więcej o Twojej aplikacji.

Wypełnij niezobowiązujący formularz i rozpocznijmy pracę nad Twoim pomysłem.