NoCode

4 najbardziej znane platformy NoCode / LowCode

W realizacji pomysłów i koncepcji biznesowych naszych Klientów wykorzystujemy najlepsze technologie informatyczne wykorzystywane przez nasz Zespół w realizacji projektów. Podczas Analizy ustalamy potrzeby biznesowe oraz funkcjonalne a także określamy i dobieramy idealnie dopasowane narzędzie/ platformę. Poniżej przedstawiamy platformy technologiczne, dzięki którym możemy z powodzeniem realizować pomysły naszych klientów:

Bubble.io

Jedno z najbardziej znanych narzędzi do realizacji projektów No Code na świecie. Ma szerokie zastosowanie do tworzenia aplikacji. Doskonale sprawdza się przy tworzeniu rozwiązań webowych.


intro to bubble.io

Platforma Bubble wykorzystana została przy tworzeniu aplikacji dla AirBnB, Netflix, Spotify. Tak złożone rozwiązania działają bardzo szybko i płynnie dzięki zapewnionej przez Bubble infrastrukturze, której zapleczem technologicznym Amazon Web Services (AWS). Dzięki temu środowisko pracy jest skalowalne, wydajne oraz bezpieczne. Aplikacje tworzone na Bubble są hostowane w dedykowanym dla tego narzędzia środowisku, odpowiednio zabezpieczonym i aktualizowanym przez inżynierów AWS i Bubble.

AppSheet

Producent: Google LLC

W 2020 roku Google poprzez zakup AppSheet wprowadziło technologie NoCode do swojej oferty.

AppSheet to platforma umożliwiająca tworzenie aplikacji mobilnych i internetowych bez dużego doświadczenia programistycznego

Aplikacje AppSheet są tworzone na podstawie różnych źródeł danych np. Arkusze Google, Excel, różnego typu bazy danych jednocześnie umożliwiając wykorzystanie automatyzacji procesów, na przykład do wysyłania powiadomień, generowania e-maili, tworzenia raportów i modyfikowania danych z dowolnych połączonych źródeł

Powstałe w ten sposób rozwiązania są wydajne i proste oraz  można używać ich na wszelkich urządzeniach mobilnych jak również w przeglądarkach. Istotną możliwością podczas tworzenia aplikacji za pomocą tego narzędzia jest możliwość tworzenia ich strony wizualnej za pomocą już istniejących szablonów graficznych.

how to create appsheet app

Platformę AppSheet możemy wykorzystać do zbudowania rozwiązań typu CRM, aplikacji finansowych, przemysłowych, nieruchomościowych czy też medycznych.

Airtable

Producent: Airtable.com

To znakomita technologia o naprawdę szerokich możliwościach, umożliwiająca  organizowanie i integrowanie oraz udostępnianie wszelkich informacji oraz baz danych, bez względu na platformę: działa w oparciu o urządzenia mobilne (Android, iOS), komputery stacjonarne jak również przy użyciu przeglądarki internetowej (Airtable.com).

Program udostępnia zdefiniowane arkusze (szablony tabel) dla dowolnych danych umożliwiając np. zarządzanie projektami biznesowymi, nadzorowanie sprzedaży w firmie, katalogowanie produktów, planowanie dowolnych wydarzeń

airtable-crm-app

Może służyć zarówno jako Arkusz kalkulacyjny, a także jako baza danych dla każdej aplikacji No Code. Posiada wiele ciekawych widoków (między innymi kalendarz, grid) dzięki którym praca na Airtable jest o wiele prostsza i efektywniejsza. Ma także wbudowaną integrację np. z Asana, Dropbox, Evernote, GitHub, Gmail, Instagram, LinkedIn, Slack czy też Trello.

Airtable umożliwia wspólną pracę na dokumencie w czasie rzeczywistym. Osoby pracujące na arkuszu mogą edytować dane, komentować w tym samym czasie. W Airtable osoby pracujące na arkuszu mogą edytować dane, komentować w tym samym czasie.

Adalo

Producent: Adalo.com

Zaawansowane rozwiązanie technologiczne dedykowane głównie do tworzenia aplikacji mobilnych.

Platforma Adalo ma spore możliwości poprzez wykorzystanie prekonfigurowalnych i gotowych komponentów, które są wykorzystywane w pracy nad projektem za pomocą rozwiązania Drag&Drop, wykorzystując możliwość przypisywania określonych działań biznesowych. Elastyczność tej technologii umożliwia proste i szybkie budowanie każdej aplikacji mobilnej.

adalo-application

Jedną z moich ulubionych opcji na Adalo jest komponent Chart (pol.: wykres). Dzięki niemu można budować pulpity/dashboardy podlinkowane bezpośrednio do informacji, które wprowadza użytkownik. Genialna sprawa.

Adalo, w przeciwieństwie do poprzednich platform, daje możliwość publikowania gotowych aplikacji na Apple AppStore czy Google Play. Jest to spora przewaga względem np. Bubble, które wymaga wygenerowania aplikacji w formacie PWA.

Podsumowanie

Powyżej przedstawiłem szansę i możliwości jakie stwarzają poszczególne, używane w projektach przez nasz Zespół platformy NoCode/ LowCode. Tak jak wspominałem na początku, możliwości narzędzia dobieramy do zdefiniowanych potrzeb Klientów - każdy klient ma inne potrzeby i problemy do rozwiązania.

Newsletter
Zostaw nam swój adres e-mail by otrzymywać informacje o nowościach w świecie NoCode / LowCode
Dziękujemy za zapisanie się na nasz newsletter
Ups! Coś poszło źle. Spróbuj ponownie.
Zapisując się na nasz newsletter zgadzasz się z naszą Polityką prywatności