NoCode

Jakie aplikacje możemy dla Ciebie zrobić w No-Code?

W tym artykule dowiesz się jakie aplikacje No-Code możemy dla Ciebie zrobić.

Korzystając z narzędzi No-Code można stworzyć wiele typów aplikacji.

Od prostych portfolio po złożone rozwiązania z systemami kalendarzy/ rezerwacji, rejestracji terminów, synchronizacji z serwisami płatniczymi. No-Code to obecnie w pełni responsywne serwisy i aplikacje zgodne z aktualnymi wymaganiami rynku. 

Żadna branża nie stanowi przeszkody dla technik minimalizujących użycie kodu.

Poniżej omówimy kilka zastosowań dla No-Code wraz z przykładami oraz krótkim wyjaśnieniem jak ta technologia tworzenia oprogramowania stała za sukcesem konkretnych projektów.


Najczęściej spotykanymi typami projektów dla budowania bez kodowania są:


- zaawansowane sklepy internetowe

No-Code Cycle-  Marketplace służący do kupna oraz sprzedaży aplikacji No-Code. Twórca portalu, Adam Lack posiada doświadczenie w tworzeniu projektów dla branży rozrywkowej, odkrył Bubble podczas szukania narzędzi pozwalających budować aplikacje bez znajomości programowania. Portal został wyposażony w wiele filtrów wyszukiwania które pozwalają okreslić cenę czy użytą platformę.

https://bubble.io/blog/bubble-app-of-the-day-no-code-cycle/


- Portale koordynujące płatności

Equali - projekt stworzony dla osób odpowiedzialnych za kwestie finansowe w celu ułatwienia procesu uzgadniania rozliczeń. Celem aplikacji było ograniczenie czasu spędzanego przy dokumentach księgowych oraz usprawnienie zbierania i parsowania danych o płatnościach. Martin Burn (CEO Equali)- z wykształcenia ekonomista- skorzystał z Bubble za rekomendacją swego znajomego. Reakcja byłą pozytywna- pojawiło się zainteresowanie ze strony inwestorów. Twórca projektu docenił szybkość tworzenia w Bubble oraz prostotę obsługi. 

Więcej o projekcie: https://bubble.io/blog/app-of-the-day-equali/


-Aplikacje do automatyzacji działań

OpsBunny - to aplikacja do tworzenia automatycznych procesów pracy oraz informacji przekazywanych wewnątrz działów odpowiedzialnych za tworzenie gier video. Wiele powtarzalnych procesów testowych czy projektowych zostało uporządkowanych dzięki OpsBunny.

https://bubble.io/blog/bubble-app-of-the-day-opsbunny/- aplikacje do komunikacji online

Equi for ALL - mobilna aplikacja  łącząca trenerów i jeźdźców. Zaprojektowana oraz stworzona w oparciu o Bubble.io umożliwia prowadzenie treningów on-line (streaming video) wraz z obsługą dostępności i kalendarzy oraz zaawansowanym systemem płatności, oraz raportowania.

Aplikacja powstała w miesiąc:

https://www.powernocode.com/case-study/equi-for-all


- serwisy służące do oceny usług, miejsc itp. 

Job Hunch - serwis pozwalający na anonimowe oceny dawnych i obecnych pracodawców oraz wyświetlanie listy wakatów. Projekt powstał gdy twórca zaobserwował, iż firmy z Nigerii zazwyczaj nie posiadają recenzji stanowisk czy środowiska na portalach takich jak LinkedIn czy Glassdoor. Zastosowanie Bubble obniżyło koszty wdrożenia.

Funkcjonalna aplikacja powstała w 2 miesiące: https://bubble.io/blog/app-of-the-day-jobhunch/- Serwisy oparte o live-streaming

SimpleLive- owa strona ułatwia załączenie okna live-streamingu w aplikacji lub witrynie www. David Richards, CTO SimpleLive pragnął uprościć integrację transmisji na żywo. Nie ma potrzeby podłączenia API, ustawiania kodeków czy SDK. Wystarczy zarejestrować konto i skopiować zawartość wtyczki na zasadzie kopiuj-wklej. To wszystko! Projekt został stworozny w Bubble, gdyż pozwoliło to na stabilność działania jednocześnie dając możliwość dołączenia własnych funkcji. Na dzień dzisiejszy z dobrodziejstw SimpleLive korzystają: serwis w tematyce koncertów muzycznych z RPA czy brytyjska platorma streamingowa łącząca celebrytów z ich fanami.

https://bubble.io/blog/bubble-app-simplelive/


Jak widać na powyższych przykładach, No-Code oferuje duży wachlarz narzędzi pozwalający na tworzenie złożoncyh serwisów czy aplikacji - od marketplace po serwisy streamingowe. Możliwości są bardzo szerokie co powoduje że coraz więcej przedsiębiorstw realizuje swoje koncepcje aplikacji w tej technologii. Redukcja kosztów oraz czasu realizacji to mocne strony developingu bez kodowania.

Zobacz więcej projektów: https://www.powernocode.com/#case-studies


Myślisz o aplikacji w No-Code? Porozmawiajmy!


Aby zapewnić wysoki poziom aplikacji, poprowadzimy Ciebie przez 4 proste kroki:


1.  Analiza- wspólnie ustalimy Twoje potrzeby biznesowe oraz funkcjonalne- stworzymy specyfikację wspierającą cele Projektu.


2. Design- w tym etapie zajmiemy się stroną graficzną, biorąc pod uwagę użyteczność oraz wygodę użytkowników (zgodnie z wysokimi standardami UX/UI).


3. Wykonanie- po projekcie designu czas na proces kreacji aplikacji ! 

Parametryzacja, konfiguracja oraz wdrażanie funkcjonalności zajmą niewiele czasu dzięki narzędziom No-Code.


4. Testy- wykonamy testy Twojej aplikacji oraz naniesiemy konieczne zmiany by produkt w pełni spełniał Twoje oczekiwania.


Newsletter
Zostaw nam swój adres e-mail by otrzymywać informacje o nowościach w świecie NoCode / LowCode
Dziękujemy za zapisanie się na nasz newsletter
Ups! Coś poszło źle. Spróbuj ponownie.
Zapisując się na nasz newsletter zgadzasz się z naszą Polityką prywatności