NoCode

NoCode / LowCode na świecie

Od początku ery informatyzacji jest wzrastające zapotrzebowanie na twórców systemów informatycznych. Są oni kręgosłupem wszystkich stron internetowych, aplikacji webowych i mobilnych, które widzimy i używamy każdego dnia. Kod programistyczny kieruje naszym światem i robi to coraz mocniej. Jednak dzisiaj, budowanie aplikacji czy stron www nie jest przeznaczone tylko dla wysokiej klasy specjalistów. Przeciętny pracownik biurowy jest w stanie zbudować aplikację przy pomocy technologii NoCode/LowCode. Poniżej przedstawimy kilka przykładów.

Narodowy Urząd Pracy Stanów Zjednoczonych przewidywał, że zapotrzebowanie na programistów wzrośnie o ponad 57% w latach 2010 - 2020. Dobrze wyszkoleni Programiści są trudno dostępni. Ponadto coraz więcej firm próbuje zlecać pracę deweloperskie do innych krajów gdzie siła robocza jest tańsza.


Ten potężny wzrost na usługi programistycznych coraz mocniej wpływa na przedsiębiorstwa na całym świecie. Firmy coraz częściej poszukują zaufanych platform, gdzie ich szeregowi pracownicy będą mogli tworzyć aplikacje wspomagające biznes, bez specjalistycznego treningu.


Amerykańska agencja marketingowa Forrester przewiduje, że rynek platform NoCode/ LowCode wzrośnie do 21 miliardów dolarów 2022 roku.


Wskazuje to na fakt, że coraz więcej firm spogląda na technologie NoCode/ LowCode, które przyspieszą i zautomatyzują ich procesy biznesowe.

Czy duże firmy używają platform NoCode? 

Coraz więcej firm odnajduje wartość w platformach NoCode. Wystarczy spojrzeć na przykłady dużych, międzynarodowych firm by przekonać się jak bardzo aplikacje NoCode / LowCode mogą usprawnić pracę naszej firmy. 


Zurich Financial

Firma Zurich Financial używała arkuszy Excel do wyliczania CPQ (tłum.: Konfiguracja, Cena, Oferta). Było to wolne, manualny i bardzo kłopotliwe. Przedsiębiorstwo wdrożyło aplikację EASA, działającą właśnie na platformie NoCode. Dzięki temu byli w stanie stworzyć aplikację webową, która automatycznie robi to za nich. Dodatkowo aplikacja ta obniżyła ilość pracy manualnej potrzebnej by dodać nową linię produktów czy zaktualizować ceny.


General Electrics

Zanim w GE zdecydowali się na rozwiązanie NoCode (EASA) tworzyli ofertę dla klienta manualnie poprzez wieloetapowy proces. Zajmowało to bardzo dużo czasu. Wykorzystując technologię NoCode zbudowali aplikację webową, która nie tylko uprościła sam proces ale także go zautomatyzowała. 


Toyota

Północnoamerykański oddział Toyota zmagał się z problemem zbierania danych z siedmiu tamtejszych fabryk. Każda z wykorzystanych części miała być ewidencjonowana. Dane były zbierane w Arkuszach Google. Żeby usprawnić i zoptymalizować proces produkcyjny wykorzystano aplikację AppSheet, dzięki której dane są zbierane już na etapie taśmy produkcyjnej. Dzięki temu każda osoba na etapie finałowego montażu oraz design-u ma zawsze aktualne dane jeśli chodzi o ilość dostępnych części.


Podsumowanie

Na rynku pojawia się coraz więcej narzędzi NoCode i LowCode. Są one coraz bardziej dopracowane, a ich możliwości są zwiększane z tygodnia na tydzień. Pozwalają one zautomatyzować i usprawnić różne sektory biznesu - dodatkową wartością jest to, że budowa aplikacji w technologii NoCode/ LowCode jest tańsza i szybsza niż robią to standardowo software house.


Newsletter
Zostaw nam swój adres e-mail by otrzymywać informacje o nowościach w świecie NoCode / LowCode
Dziękujemy za zapisanie się na nasz newsletter
Ups! Coś poszło źle. Spróbuj ponownie.
Zapisując się na nasz newsletter zgadzasz się z naszą Polityką prywatności