Jak wybrać odpowiednią agencję NoCode/LowCode?

Jak wybrać odpowiednią agencję NoCode/LowCode?

Kto może zbudować Twoją aplikację?

Masz 3 możliwości, które musisz rozważyć przed podjęciem ostatecznej decyzji.

  1. Freelancer

Takie rozwiązanie jest dobrym pomysłem pod warunkiem, że znajdziesz naprawdę wykwalifikowanego specjalistę w tej dziedzinie. Niestety, No-Code nie jest jeszcze na tyle popularny w Polsce, aby w łatwy sposób znaleźć odpowiedniego wykonawcę. Czy jesteś pewien jakie kwalifikacje będzie miała taka osoba w rzeczywistości? To może okazać się dopiero w praktyce, kiedy Ty wydasz już połowę budżetu przeznaczonego na development/ wykonanie. Jeśli zdecydujesz się tę formę współpracy to polecam szukać freelancerów na UpWork lub jeśli masz duży budżet to odwiedź TopTal.

  1. Zatrudnienie specjalisty

Nawiązanie współpracy z właściwym pracownikiem ma wiele zalet i jest to naturalna kolej rzeczy dla większości firm. Niestety, takie rozwiązanie nie będzie najlepszym pomysłem w tym przypadku. Weź pod uwagę, ile czasu poświęcisz na rekrutowanie odpowiedniego specjalisty? Jaki poniesiesz koszt po odprowadzeniu wszystkich składek i podatków? Co się stanie, jeżeli taka osoba po miesiącu pracy złoży wypowiedzenie? Pytań jest wiele, dlatego w przypadku produkcji oprogramowania lepiej będzie, jeżeli nie zatrudnisz pracownika.

  1. Agencja

Może Ci się wydawać, że agencja będzie bardziej kosztownym rozwiązaniem niż nawiązanie współpracy z jedną osobą. Jednak weź pod uwagę, że prawdopodobnie zarówno freelancer, jak i pracownik nie dadzą rady wykonać całego projektu samodzielnie. Podczas współpracy może okazać się, że potrzebujesz dodatkowej pomocy, np. designera lub managera. Rekrutacja i kontrola efektów pracy zajmuje bardzo dużo czasu. Zlecając wykonanie produktu Agencji No-Code, masz pewność, że ktoś wcześniej rekrutował i zatrudnił osoby, które mają doświadczenie.

iMac standing on table with black background wallpaper
Komfortowe miejsce do pracy nad MVP dla naszego klienta

Dlaczego warto zaufać agencji?

Przede wszystkim dlatego, że pracują w nich specjaliści w swojej dziedzinie, dzięki czemu zlecisz budowę swojej aplikacji zaufanym osobom. Znalezienie kompetentnego wykonawcy, który potrafi budować systemy w technologii No-Code, jest bardzo trudne. Wybierając profesjonalistów, oszczędzisz sporo czasu i pieniędzy, które musiałbyś poświęcić na zbędne czynności operacyjne w swojej firmie. Jeżeli zlecisz wykonanie aplikacji właściwej agencji, będziesz pewien, że pracują w niej wykwalifikowani eksperci.

Czym kierować się podczas wyboru agencji No-Code?

Sprawdź portfolio

Odpowiednia agencja No-Code powinna mieć w swoim portfolio wykonane aplikacje webowe i mobilne. Dzięki temu będziesz mógł przekonać się o tym, w jakim stylu tworzone są projekty i który odpowiada Ci najbardziej.

Przeczytaj opinie

Klienci bardzo chętnie wystawiają opinie, niezależnie od poziomu zadowolenia z ostatecznych efektów, dlatego warto zwrócić na nie uwagę. Dzięki temu dowiesz się, czy dostawca, któremu planujesz zlecić wykonanie aplikacji, jest godny zaufania.

Przekonaj się na własnej skórze

Profesjonalna firma powinna zaproponować Ci darmową konsultację, na której będziecie mogli porozmawiać o tym, w jaki sposób może Ci pomóc oraz przedstawi szczegóły swojej oferty. Dzięki takiej rozmowie będziesz mógł się przekonać, czy dana usługa jest odpowiednia w Twoim przypadku.

Jeżeli chcesz zrobić w tym kierunku pierwszy krok, umów się z nami na niezobowiązującą rozmowę. Nie czekaj na właściwy moment, najlepiej zrób to już teraz.

Sprawdź wykorzystywaną technologię

Zapoznaj się z informacją, z jakich narzędzi dana agencja korzysta podczas współpracy z klientem. Jeżeli nie uda Ci się znaleźć odpowiedzi samodzielnie, zapytaj o to podczas konsultacji wstępnej. Dzięki temu upewnisz się, czy podczas budowania aplikacji wykorzystywane są sprawdzone i nowoczesne rozwiązania.

Jeżeli tematy związane z No-Code wciąż brzmią dla Ciebie obco, na tej stronie znajdziesz więcej informacji dotyczących najpopularniejszych platform.

Wybierz mądrze - od tego zależy powodzenie Twojej aplikacji

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, porównaj ze sobą wszystkie oferty, zrób research, porozmawiaj z przedstawicielami różnych agencji No-Code. Dopiero wtedy będziesz mógł świadomie zdecydować, co będzie najlepsze dla Ciebie i Twojej firmy.